وبلاگ

رنگ-کردن-وسایل-چوبی

بسیاری از وسایل چوبی در منازل ما وجود دارد که کهنه و قدیمی شده است اما شما به علت های گوناگون دوست ندارید که آنها را دور بریزید و وسایل دیگری را جایگزین کنید . شما می توانید با رنگ کردن و تغییر دادن این وسایل را به شکلی جدید در بیاورید.

رنگ كردن وسايل چوبی

بسیاری از افراد برای رنگ کردن وسایل چوبی با مشکلات زیادی مانند ورقه ورقه شدن رنگ یا صاف نبودن سطح وسیله برخورد می کنند و علی رغم میل خود مجبور به دور انداختن وسایل چوبیشان می شوند.

روش های مختلفی برای رنگ آمیزی وسایل چوبی وجود دارد که اگر اصولی و با دقت و حوصله انجام گیرد وسیله کهنه شما را نو و زیبا می سازد و شما را از یک خرج بیهوده می رهاند . در این مطلب دنیای مد شما را با چگونگی رنگ کردن وسایل چوبی آشنا می کنیم و به شما کمک می کنیم تا وسایلتان مدت زیادتری عمر کنند.

رنگ کردن وسایل چوبی

برای اینکه در رنگ آمیزی وسایل چوبی به نتیجه خوبی برسیم لازم است پیش از شروع کار با حوصله برای زیرسازی وقت بگذاریم و به تعمیر و بررسی جزئیات شیء بپردازیم . حرفه ای ها سمباده کشی سطح و پرکردن برآمدگی های ایجاد شده در سطح وسیله را از رازهای مهم رسیدن به نتیجه ای مطلوب در رنگ آمیزی وسایل چوبی می دانند و این کار را پیش از آستر و هم بین لایه های آستر انجام می دهند.

برای سمباده کشی قسمت های کوچک وسیله بهتر است از سمباده دستی و برای سمباده کشی اشیاء بزرگ بهتر است از سمباده های برقی استفاده کنید. سپس روی سطح چوب دست بکشید تا یکدست و صاف باشد سپس یک لایه آستر (بتونه ) با کیفیت به عنوان اولین لایه روی سطح چوب بکشید ، دقت کنید که رنگ بتونه در رنگ آمیزی نهایی تاثیرگذار است بنابراین بهتر است قبل از بتونه کردن از فردی با تجربه درباره رنگ بتونه سوال کنید. پس از آستر کشی به رنگ آمیزی بپردازید به طوری که به نتیجه مطلوب برسید.

برای رنگ آمیزی وسایل چوبی ، رنگ های مختلفی وجود دارند که بسته به نوع رنگ آمیزی انتخاب می شوند . مثلا اگر چوب ما خوش نقش باشد و بخواهیم نقوش آن به چشم بیاید باید از رنگ های روشن استفاده کنیم و اگر بخواهیم چوبی که نقوش جالبی ندارد و بتونه هم شده است را رنگ کنیم باید از رنگ هایی استفاده کنیم که سطح کار را بپوشانند تا زیر کار دیده نشود.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *